Yhteystiedot

Hyvinkään Taitoluistelijat ry (HyTL)

Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi

y-tunnus 1035245-6

Yhteistyökumppanit

PitoPiiat.png

Team_Sportia_riihimaki.jpg


Omat kilpailut kaudella 2018-2019:

Kutsukilpailut 17.11.2018

Hyvinkää Trophy 2.-3.2.2019


Ed. kausien tuloksia:
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013

2011-2012

Uudenmaan alueen säännöt

YL Ikärajakaavio

Kilpailuun valmistautuminen

ISU-elementtilyhenteet

STLL:n anti-dopingohjeet

Kausi 2018-2019:

Tulossa olevat kilpailut löydät täältä.

30.3.2019 Tähtisarjojen kutsukilpailut, Tuusula

Taitajat 2006 ja vanh.
5. Silja Määttä
8. Ida Makkonen

Taitajat 2007 ja nuor.
8. Annika Lehtonen
10. Anniina Lehtonen

Taitajat Axel
7. Tuuli Martola
9. Anni Isosomppi

Aluesilmut
6. Veera Martikainen

Aluedebytantit
7. Kiia Vapaniemi

Tintit
Iida Ropponen
Nella Jääskeläinen

Silmut B
1. Nella Äikäs
4. Anni Huttunen
5. Minja Martelius
13. Aino Tonteri
15. Minna Pitkänen

17.3.2019 Tähtisarjojen Uudenmaan aluemestaruuskilpailut, Vihti

Taitajat ei Axel 2006 ja vanhemmatVihti_Veera_Lily.JPG
6. Silja Määttä

Taitajat ei Axel 2007 synt. ja nuoremmat
1. Veera Kajoniemi
3. Lily Mulder
11. Saaga Hurmerinta
13. Aino RopponenVihti_Alisa.JPG

Tintit
Nella Jääskeläinen

Aluesilmut
7. Veera Martikainen

B-silmut
1. Alisa Heijasto
5. Nella Äikäs
8. Ella Saastamoinen
10. Elsa Summanen
14. Anni HuttunenVihti_Mira.JPG
15. Aino Tonteri

Aluenoviisit
3. Mira Pitkänen

Taitajat, Axel
2. Aada Virtanen
8. Inka Virtanen
11. Emilia Lehtosalo
12. Vilma Peltola
14. Riina Koskela

9.-10.3.2019 Lõunakeskus Trophy 2019, Tartto

Pre-Young 2009-2010 Girls
1. Lily Mulder

Junior B LadiesLily_Tarto.JPG
2. Mona Palander

Cubs B Girls
16. Alisa Heijasto
20. Aino Tonteri

Springs B Girls
8. Nella Äikäs
10. Ella Saastamoinen
13. Minja Martelius
17. Lara Mulder
18. Minna Pitkänen
20. Veera Martikainen

Young 2003-2006 Girls
13. Mira Pitkänen

9.-10.3.2019 ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailut, Kerava

Tintit 2010
Nella Jääskeläinen

Taitajat, ei axel -06 ja vanhemmat
4. Ida Makkonen

Sari_Riksu.jpg

9.-10.3.2019 Easter Skate, Riihimäki (aikuisluistelijat)

Adults Artistic Bronze Ladies I-III
7. Helena Taponen

Adults Artistic Silver Ladies I-III
2. Sari Komulainen

Adults Bronze Ladies I-II
2. Sari KomulainenJanika_Riksu.jpg

Kimi_Riksu.jpg

Adults Silver Ladies II-III
1. Janika Vilkman

Adults Silver Men YA-II
1. Kimi Lehtineva

2.3.2019 Tähtisarjojen kutsukilpailut, LohjaLohja_Nella.jpg

Tintit
3. Nella Jääskeläinen

Taitajat ei Axel 2007 ja nuoremmat
1. Veera Kajoniemi
4. Emilia BarinovaLohja_tait2007.jpg
8. Saaga Hurmerinta
11. Marianna Linsén

Taitajat Axel
1. Aada Virtanen
2. Inka Virtanen
4. Anni Isosomppi
5. Tuuli Martola
6. Vilma Peltola
8. Emilia Lehtosalo
10. Riina KoskelaLohja_Aada.jpg
11. Julia Rombacheva
12. Jessica Santala

Aluesilmut
6. Veera Martikainen

Silmut B
2. Nella ÄikäsLohja_Nella_ja_Ella.jpg
3. Ella Saastamoinen
4. Alisa Heijasto
9. Minja Martelius
10. Anni Huttunen

23.2.2019 ISU-sarjojen Uudenmaan aluemestaruuskilpailut, Mäntsälä

Juniorit
8. Mona Palander 36,48

9.-10.2.2019 ISU- ja Tähtisarjojen Kutsukilpailut + AC, Kisakallio

Taitajat 2007 ja nuoremmat
1. Veera Kajoniemi
12. Saaga HurmerintaKisakallio_Veera.jpg
13. Aino Ropponen
20. Emilia Barinova
22. Marianna Linsén

Aluesilmut
7. Veera Martikainen

Silmut B
1. Nella Äikäs
10. Minja Martelius
11. Aino TonteriKisakallio_Nella.jpg

Tintit
Iida Ropponen
Nella Jääskeläinen

Aluedebytantit
9. Kiia Vapaniemi

Taitajat Axel
1. Inka Virtanen
3. Emilia Lehtosalo
5. Vilma Peltola
9. Tuuli Martola
13. Jessica Santala

Noviisit
10. Inkamari Letto 34,50

7.2.2019 Tähtisarjojen kutsukilpailut, Kerava

Taitajat 2006 ja vanh.
2. Ida Makkonen

Tintit 2011
Iida Ropponen

6.2.2019 AC Taitajat Axel, Tuusula

5. Emilia Lehtosalo
8. Vilma Peltola
12. Riina Koskela

2.-3.2.2019 Hyvinkää Trophy 2019

Pre-Young I Girls born 2007 or laterHT2019_Veera.JPG
1. Veera Kajoniemi
4. Lily Mulder
8. Emilia Barinova
10. Aino Ropponen
14. Annika Lehtonen
15. Saaga Hurmerinta
16. Iris Hacklin
19. Marianna Linsén
20. Anniina Lehtonen

Novice B Girls
8. Nea Saarimaa 35,83
16. Inkamari Letto 32,37

HT2019_Nea_Inkamari.jpg

Novice C Girls
9. Mira Pitkänen 22,01
10. Maiju Oksanen 20,53

Junior B Ladies
16. Mona Palander 42,50

PreBronze Artistic
1. Heidi Niemimuukko

PreBronze Free SkatingAikuiset_HyTL.jpg
1. Helena Taponen

Bronze
1. Sari Komulainen

Silver, men
1. Kimi Lehtineva

Springs B, born 2007-2008
3. Nella Äikäs
5. Alisa Heijasto
9. Elsa Summanen
10. Anni Huttunen
14. Ella Saastamoinen
18. Aino Tonteriht2019_Alisa_ja_Nella.jpg
19. Minja Martelius
23. Minna Pitkänen
26. Lara Mulder

Springs C
13. Veera Martikainen 

Debytants B
9. Kiia Vapaniemi

Pre-Young II, Girls born 1999 or later
1. Aada Virtanen
3. Inka Virtanenht2019_Anni.jpg
5. Emilia Lehtosalo
6. Vilma Peltola
7. Tuuli Martola
11. Riina Koskela

Pre-Young I, Girls born 1999-2006
3. Anni Isosomppi
8. Silja Määttä
13. Enni Ylikauppila
14. Ida Makkonen

26.-27.1.2019 Junioreiden 2. vk, Espoo

Yht. vo lo
20. Mona Palander 71,25 46,36 24,89


16.1.2019 Aluesilmujen 2. AC, Järvenpää

6. Veera Martikainen

11.-13.1.2019 Gliss Open, Tallinna (aikuisluistelijat)

Bronze Ladies I-II
1. Sari Komulainen 28,09sari.jpg

kimi.jpgPre Bronze Ladies
1. Heidi Niemimuukko 17,58

Silver Ladies
2. Janika Vilkman 29,15

Silver Men
1. Kimi Lehtineva 29,46

Artistic bronze/silver
4. Helena Taponen 5,93

6.1.2019 Tähtisarjojen kutsukilpailut, Lohja

Tintit
Iida Ropponen

Taitajat ei Axel 2006 ja vanhemmat
13. Ida Makkonen

Taitajat ei Axel 2007 ja nuoremmat
Lohja_Veera_ja_Aino.jpg3. Veera Kajoniemi
7. Emilia Barinova
8. Lily Mulder
9. Aino Ropponen
10. Saaga Hurmerinta
13. Marianna Lindén

Taitajat Axel
1. Inka VirtanenLohja_Inka_ja_Vilma.jpg
2. Vilma Peltola
4. Emilia Lehtosalo
7. Tuuli Martola
8. Jessica Santala
9. Riina Koskela

Aluenoviisit
3. Mira Pitkänen


9.12.2018 Silmut B AC, Kisakallio

4. Alisa Heijasto
9. Nella Äikäs
10. Anni Huttunen
12. Elsa Summanen
13. Minja Martelius
14. Ella Saastamoinen
22. Aino Tonteri
28. Lara Mulder
29. Minna Pitkänen

6.12.2018 Tähtisarjojen kutsukilpailut, Tuusula

Tintit
1. Nella Jääskeläinen Tuusula_Nella_ja_Iida.jpg
Iida Ropponen

Aluesilmut
1. Veera Martikainen

Taitajat Axel
1. Inka Virtanen
4. Aada Virtanen

Taitajat 2007 ja nuoremmat
1. Lily MulderTuusula_Lily.jpg
4. Emilia Barinova
6. Aino Ropponen
8. Riina Koskela

1.-2.12.2018 Tähtisarjojen kutsukilpailut, Kerava

Taitajat 2007 ja nuor.
Kerava_Veera.jpg1. Veera Kajoniemi
4. Jessica Santala
8. Saaga Hurmerinta
9. Aino Ropponen
10. Riina Koskela
16. Annika Lehtonen
18. Marianna Linsén

Taitajat AxelKerava_Virtaset.jpg
1. Aada Virtanen
2. Inka Virtanen
5. Emilia Lehtosalo
6. Tuuli Martola
8. Vilma Peltola

Taitajat 2006 ja vanh.Kerava_Anni.jpg
1. Anni Isosomppi
7. Ida Makkonen

Aluedebytantit
5. Kiia Vapaniemi

Silmut B
6. Ella Saastamoinen
9. Minja Martelius
12. Anni Huttunen
16. Alisa Heijasto
18. Elsa Summanen
19. Nella Äikäs
44. Aino Tonteri
46. Minna Pitkänen

24.11.2018 Tähtisarjojen kutsukilpailut, Taitajat AC, Lohja

Silmut B
3. Alisa Heijasto
4. Nella Äikäs
10. Minja Martelius
12. Lara Mulder
13. Elsa Summanen
17. Aino Tonteri
18. Minna Pitkänen

Aluedebytantit
4. Kiia Vapaniemi

Aluenoviisit
3. Mira Pitkänen

Taitajat Axel
1. Inka Virtanen
8. Aada Virtanen
9. Emilia Lehtosalo

Taitajat 2007 ja nuor.
1. Veera Kajoniemi
5Lohja_Veera_ja_Lily.jpg. Lily Mulder
8. Riina Koskela
9. Emilia Barinova
11. Aino Ropponen
12. Saaga Hurmerinta
25. Marianna Linsén

Taitajat 2006 ja vanh.
7. Anni Isosomppi
9. Silja Määttä
24. Ida Makkonen



24.-25.11.2018 ISU-sarjojen kutsukilpailut, Tuusula

Juniorit Yht. vo lo
13. Ronja Ryymin 60,43 34,44 25,99
14. Mona Palander 59,37 38,00 21,37

Noviisit
16. Nea Saarimaa 32,88


17.11.2018 Tähtisarjojen kutsukilpailut, Hyvinkää

Tintit
Nella Jääskeläinen
Iida Ropponen

Taitajat ei axel -07 ja nuor.
1. Veera KajoniemiVeera_ja_Lily.jpg
4. Lily Mulder
6. Annika Lehtonen
10. Jessica Santala
11. Iris Hacklin
16. Aino Ropponen
17. Riina Koskela
19. Saaga Hurmerinta
20. Emilia Barinova
23. Marianna Linsén
24. Anniina Lehtonen

Taitajat Axel
1. Aada Virtanen
Aada.jpg7. Inka Virtanen
8. Emilia Lehtosalo
9. Vilma Peltola
12. Tuuli Martola

Taitajat ei axel -06 ja vanh.
3. Anni IsosomppiAnni.jpg
9. Silja Määttä
11. Ida Makkonen


Aluesilmut
12. Veera Martikainen

Silmut B
2. Nella Äikäs
3. Ella Saastamoinen
6. Elsa Summanen
9. Minja Martelius
11. Alisa HeijastoElla_ja_Nella.jpg
13. Aino Tonteri
14. Anni Huttunen
16. Minna Pitkänen
19. Lara Mulder

Aluedebytantit
7. Kiia Vapaniemi

Aluenoviisit
3. Mira Pitkänen

10.-11.11.2018 Noviisien ja junioreiden 1. vk, Järvenpää

Noviisit vo
11. Nea Saarimaa 33,21
12. Inkamari Letto 32,18

Juniorit Yht. vo lo
16. Ronja Ryymin 70,04 44,83 25,21

31.10.2018 Tinttien Alue Cup 1. valintakilpailu, Tuusula

Tintit
Nella Jääskeläinen

27.10.2018 Tähtisarjojen kutsukilpailut, Mäntsälä

Aluedebytantit
8. Kiia Vapaniemi

Aluenoviisit
4. Maiju Oksanen
7. Mira Pitkänen

Silmut B
4. Alisa Heijasto
10. Anni Huttunen
10. Minja Martelius
13. Nella Äikäs
15. Elsa Summanen
17. Minna Pitkänen
18. Aino Tonteri

12.-13.10.2018 ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailut, Aluesilmut AC, Nurmijärvi

Tuuusula_iida.jpg

Noviisit vo
21. Inkamari Letto 29,16
Juniorit lo
3. Iida Myllynen 28,48
5. Mona Palander 28,08

B-silmut 2007-2008
3. Nella ÄikäsNTL_Nella.jpg
5. Anni Huttunen
10. Minja Martelius
16. Ella Saastamoinen
22. Saana Kantinkoski

Aluesilmut
12. Veera MartikainenNTL_Inka.jpg

Taitajat Axel
2. Inka Virtanen
4. Aada Virtanen
7. Vilma Peltola

NTL_Maiju.jpg

Aluenoviisit
2. Maiju Oksanen

30.9.2018 Tähtisarjojen kutsukilpailut, Kotka

Taitajat 2007-2009Kotka_Vilma.jpg
2. Vilma Peltola
4. Lily Mulder
9. Veera Kajoniemi
10. Emilia Barinova
11. Jessica Santala
12. Aino Ropponen
13. Marianna Linsén

Taitajat 2001-2006
2. Silja Määttä
6. Anni Isosomppi

Aluesilmut
6. Veera Martikainen

28.-30.9.2018 Crystal Cup, Mikkeli

Springs B girls born 2007
5. Anni Huttunen
10. Ella SaastamoinenMikkeli_springs_b.jpg
11. Lara Mulder
12. Minja Martelius
13. Minna Pitkänen

Springs B girls born 2008
6. Alisa Heijasto
15. Aino Tonteri

Junior B, born 2003-4 yht. vo lo
17. Ronja Ryymin 63,97 39,46 24,51
18. Mona Palander 63,31 43,14 20,17

Junior B, born 2000-1 yht vo lo
22. Iida Myllynen 76,84 50,73 26,11

22.9.2018 Tiksi cup, Tikkurila

B-Silmut, synt 1.7.08 ja nuor
Tiksi_Ella.jpg14. Aino Tonteri
17. Saana Kantinkoski

B-Silmut, synt 30.6.08 ja vanh
2. Ella Saastamoinen
5. Alisa Heijasto
6. Elsa Summanen
8. Anni Huttunen
9. Minja Martelius
10. Minna Pitkänen
13. Lara Mulder

Aluesilmuttiksi_Veera.jpg
1. Veera Martikainen




STLL:n kilpailukalenterin näet täältä.