Yhteystiedot

Hyvinkään Taitoluistelijat ry (HyTL)

Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi

y-tunnus 1035245-6

Yhteistyökumppanit

PitoPiiat.png

Team_Sportia_riihimaki.jpg

Kilpailut etusivu

Omat kilpailut kaudella 2015-2016:

Kutsukilpailut 14.11.2015

Willa Trophy 30.-31.1.2016

Aluemestaruuskilpailut 12.3.2016


Ed. kausien tuloksia:
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013

2011-2012

 





Kausi 2015-2016:

Tuloksia

8.-10.4.2016 Hope Cup Tarto

Young Adults
2. Melina Hoikka

Pre Young 2003/2004IMG_3185.JPG
6. Mira Pitkänen

Basic Novice B
3. Elina Lepistö

Cubs
8. Venla Laios

Chicks 2007
6. Nella Äikäs
8. Alina Kylliäinen
9. Lara Mulder
10. Minna Pitkänen

Chicks 2008
11. Elsa Summanen
15. Alisa HeijastoTartto_20163.jpg
16. Aino Tonteri

Springs B
1. Laura Holmberg
3. Mona Palander
12. Maiju Oksanen

Cubs B
4. Meeri Summanen

Novice B
5. Iida Myllynen

Pre-Young 2005/2006Tartto_20161.JPG
13. Aada Virtanen
20. Lotta Eskola

Pre-Young 2003/2004
6. Mira Pitkänen

Basic Novice A
12. Ronja Ryymin

Young
1. Elina Oksanen
3. Joanna Laihonen
7. Katariina Tervahartiala


19.3.2016 Kutsukilpailut tähtisarjoille, Tuusula

Aluedebytantit
2. Mona Palander
5. Maiju Oksanen

Tintit
2. Elsa Summanen
3. Alisa HeijastoTintit2.jpg
Alina Kylliäinen
Saana Katinkoski
Aino Tonteri
Eerika Autero
Ella Saastamoinen
Anni Huttunen
Lara Mulder
Minna Pitkänen
Veera Kajoniemi
Lily Mulder
Nella Äikäs
Vilma Peltola

Minit
2. Meeri Summanen

Taitajat, ei axel, 2003 ja vanhemmat
Nea.jpg7. Sara-Annika Saari

Taitajat, ei axel, 2004 ja nuoremmat
5. Kiia Vapaniemi
10. Iisa Vainikainen
16. Aada Virtanen
21. Lotta Eskola

Aluesilmut
1. Nea Saarimaa

Aluenoviisit
1. Iida Myllynen
4. Katariina Tervahartiala

12.3.2016 Tähtiarviointi Aluemestaruuskilpailut, Hyvinkää

Tintit, tytöt
1. Elsa Summanen
2. Ella Saastamoinenaino1.jpg
3. Alisa Heijasto
Nella Äikäs
Lara Mulder
Aino Tonteri
Minna Pitkänen

Minit, tytöt
1. Meeri Summanen

Aluejuniorit
6. Melina Hoikka
7. Elina Oksanen

Silmut B, tytöt
6. Venla Laios

Aluedebytantit, tytöt
1. Laura Holmberg
2. Mona Palander
6. Maiju Oksanen

Aluesilmut, tytöt
1. Nea Saarimaa
2. Inkamari Letto

Aluenoviisit
2. Katariina Tervahartiala
5. Iida Myllynen
6. Janica Jääskeläinen

Taitajat ei Axel synt. 2004 tai nuoremmat, tytöt
11. Iisa Vainikainen

27.2.2016 ISU Aluemestaruuskilpailut, Kerava

Noviisit
5. Ronja Ryymin    43,71
7. Elina Lepistö      42,56

21.2.2016 Noviisien hopeafinaali, Oulu

21. Elina Lepistö 37,25

13.-14.2.2016 VTL:n Kutsukilpailut, Kisakallio

Tintit, 2008 ja myöhemmin syntyneet, tytöt
1. Elsa Summanen
Alisa Heijasto
Aino Tonteri

Tintit, 2007Nella.jpg
2. Nella Äikäs
3. Lara Mulder
Minna Pitkänen
Alina Kylliäinen

Minit, tytöt
2. Meeri Summanen

Aluenoviisit, tytötNimeton.jpg
3. Joanna Laihonen

Young Adults Silver
1. Petra Mäentausta
3. Emilia Ryynänen

Aluejuniorit
5. Melina Hoikka

Taitajat ei Axel, 2004 ja nuoremmat
11. Iisa Vainikainen
19. Aada Virtanen
20. Lotta EskolaKisakallio_Laura_ja_Maiju.jpg

Silmut B
3. Venla Laios

Aluedebytantit
1. Laura Holmberg
3. Maiju Oksanen
4. Mona Palander

Taitajat Axel
3. Mira Pitkänen


7.2.2016 Tinttien aluecup 2, LohjaElla2.jpg

1. Ella Saastamoinen
2. Minna Pitkänen
3. Elsa Summanen
Alina Kylliäinen
Nella Äikäs
Lara Mulder
Alisa Heijasto
Aino Tonteri

6.2.2016 Aluenoviisien ja -debytanttien aluecup 2, Mäntsälä

Aluenoviisit
2. Joanna LaihonenAluenoviisit_Mantsala.jpg
3. Iida Myllynen
7. Katariina Tervahartiala
11. Eveliina Kivi

Aluedebytantit
1. Laura Holmberg
3. Mona Palander
7. Maiju Oksanen

30.-31.1.2016 Willa Trophy, Hyvinkää

Starlets
Vilma Peltola
Kiia Vapaniemi
Saana Kantikoski
Anni Huttunen
Silja Määttä
Sara-Annika Saari
Lily MulderIida_2.jpg
Veera Kajoniemi
Mea Wuorio

Novice C, Girls
2. Iida Myllynen
7. Joanna Laihonen
8. Janica Jääskeläinen
11. Katariina Tervahartiala
17. Eveliina Kivi
18. Heta Loviisa Ollila

Junior C, Ladies
7. Elina Oksanen
12. Melina Hoikka

Novice B, Girls
2. Elina Lepistö
5. Ronja Ryymin
9. Jasmin Huuskonen

Springs C, GirlsInkamari_valkku.jpg
1. Nea Saarimaa
2. Inkamari Letto

Pre-Young I, Girls born 2004 or later
9. Lotta Eskola
10. Sinja Liuha
11. Iisa Vainikainen
12. Aada Virtanen

Chicks, Girls
3. Minna Pitkänen
4. Nella Äikäs
5. Lara Mulder
9. Ella Saastamoinen
21. Eerika Autero

Pre-Chicks, Girls
2. Elsa Summanen
7. Alisa HeijastoElsa2.jpg
8. Aino Tonteri

Cubs, Girls born 2006
3. Meeri Summanen

Debs B, Girls
2. Laura Holmberg
8. Maiju Oksanen
9. Mona Palander

Springs B, Girls
2. Venla Laios

Pre-Young II, Girls born 2004 or later
3. Mira Pitkänen

Silver, Adults
1. Petra Mäentausta
2. Janika Vilkman
3. Emilia Ryynänen


24.1.2016 Noviisien 2. valintakilpailu, Salo

Noviisit
14. Elina Lepistö 38,84
17. Ronja Ryymin 38,19

2.-3.1.2016 Crystal Cup, Mikkeli 

Novice C
3. Joanna Laihonen
5. Janica Jääskeläinen
6. Iida MyllynenElla.jpg

Chicks Girls 2007
3. Ella Saastamoinen
9. Lara Mulder
Eerika Autero

Chicks Girls 2008 - 2009
4. Elsa Summanen
6. Aino Tonteri

Cubs Girls 2006
4. Meeri Summanen

Springs B Girls
9. Venla Laios

Debs B Girls
1. Laura Holmberg
3. Mona Palander

Novice B, Girls
7. Elina Lepistö        37,43
13. Ronja Ryymin    32,89


5.12.2015 Improvisaatiokilpailut, Porvoo

2003 syntyneet ja vanhemmat
1. Laura Holmberg
3. Eveliina Kivi
Jasmin Huuskonen erikoismaininta: parhaat alku- ja loppuasennot

2007 syntyneet ja nuoremmat
1. Anni Huttunen
3. Ella Saastamoinen

Porvoon_improvisointi1.JPG

29.11.2015 Noviisit ja debytantit, 1. valintakilpailu, Myyrmäki

Noviisit
12. Elina Lepistö 38,26
14. Ronja Ryymin 37,77

27.11.2015 Aluecup Minit, Kerava

Minit tytöt
2. Meeri Summanen

18.11.2015 Aluecup Taitajat ei Axel ja Taitajat Axel, Tuusula

Taitajat ei Axel 2004 tai nuoremmatMira_ac.gif
1. Mira Pitkänen
11. Aada Virtanen
12. Sinja Liuha
13. Lotta Eskola
14. Iisa Vainikainen

14.11.2015 Kutsukilpailut (tähti) ja Aluecup, Hyvinkää

Tintit
3. Elsa Summanen
Lara Mulder
Aino TonteriEve_ja_Mira.jpg
Eerika Autero
Ella Saastamoinen
Alina Kylliäinen
Alisa Heijasto
Nella Äikäs
Minna Pitkänen

Minit
4. Meeri Summanen

Taitajat ei Axel
Nea2.jpg1. Mira Pitkänen
12. Iisa Vainikainen
14. Aada Virtanen
15. Sinja Liuha
20. Lotta Eskola

Taitaja Axel
2. Eveliina Kivi

Silmut B
2. Venla Laios

Aluesilmut
2. Nea SaarimaaJasmin.jpg
4. Inkamari Letto

Aluedebytantit
1. Laura Holmberg
3. Mona Palander
5. Maiju Oksanen

Aluenoviisit
1. Jasmin Huuskonen
4. Janica Jääskeläinen
5. Iida Myllynen
7. Katariina Tervahartiala
9. Joanna Laihonen
16. Heta Loviisa Ollila

Aluejuniorit
3. Elina Oksanen
9. Melina Hoikka

7.-8.11.2015 Kutsukilpailut, Kerava 

Taitajat Axel
3. Eveliina KiviJanica_ja_Mona.jpg

Aluedebytantit
3. Mona Palander

Aluenoviisit
3. Janica Jääskeläinen

Minit
6. Meeri Summanen

Noviisit
9. Ronja Ryymin 33,57Ellu_2.JPG

Aluejuniorit
3. Elina Oksanen 28,96

Silmut B
3. Venla Laios

Aluesilmut
7. Inkamari Letto

7.11.2015 Aluecup, Tintit, Järvenpää

1. Elsa Summanen
Minna PitkänenElsa.jpg
Aino Tonteri
Lara Mulder
Alina Kylliäinen
Ella Saastamoinen
Eerika Autero
Alisa Heijasto

31.10.2015 NTL:n Kutsukilpailut, Klaukkala 

Taitajat ei Axel
1. Mira Pitkänen
11. Aada Virtanen
13. Lotta Eskola

Tintit 2008-2009
1. Alisa Heijasto
2. Elsa Summanen
Aino Tonteri
Klaukkala.jpg
Tintit 2007
2. Minna Pitkänen
Ella Saastamoinen
Lara Mulder

Minit
1. Meeri Summanen

Silmut B

1. Venla Laios

Aluesilmut
1. Inkamari Letto

Aluedebytantit
1. Laura Holmberg
2. Mona Palander
3. Maiju Oksanen

Aluenoviisit
2. Janica Jääskeläinen
5. Joanna Laihonen

Aluejuniorit
4. Melina Hoikka
6. Elina Oksanen

24.10.2015 Uudenmaan Aluecup, Silmut B, MäntsäläVenla_ac.png

Silmut B
1. Venla Laios

17.-18.10.2015 Kutsukilpailut, Kotka

Noviisit
7. Elina Lepistö 42,49
16. Ronja Ryymin 29,67Kotkan_kisat.png

Tintit 2008
Aino Tonteri
Elsa Summanen

Tintit 2007
Minna Pitkänen

Silmut B
8. Venla Laios

Minit 2006
7. Meeri Summanen

Taitajat 2002-2004
7. Mira Pitkänen

3.-4.10.2015 Eurohonka Trophy, Järvenpää

Cubs Girls
10. Meeri Summanen

Novice B
9. Elina Lepistö  35,01

Springs B Girls
2. Venla Laios

Debutants A Girls
20. Ronja Ryymin

25.-27.9.2015 Golden Skate Cup, Hämeenlinna

Cubs B
5. Meeri Summanenmeeri.png

Taitajat ei Axel
Laura_1.jpg7. Mira Pitkänen

Taitajat Axel
5. Eveliina Kivi

Springs B
4. Venla Laios

Springs C
10. Inkamari Letto

Debs C
1. Laura Holmberg
9. Mona Palander
13. Maiju Oksanen

Novice C
2. Jasmin Huuskonen
11. Janica Jääskeläinen
Jasmin.png

Junior C
8. Elina Oksanen

Debs A
28. Ronja Ryymin 32,84

Novice B
2. Elina Lepistö 43,93

18.-20.9.2015 Orton Trophy, Myyrmäki

Springs B, girls
16. Venla Laios

Debutants, girls
26. Ronja Rymin 31,55