Yhteystiedot

Hyvinkään Taitoluistelijat ry (HyTL)

Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi

y-tunnus 1035245-6

Yhteistyökumppanit

PitoPiiat.png

Team_Sportia_riihimaki.jpg

Kilpailut etusivu

Omat kilpailut kaudella 2016-2017:

Kutsukilpailut 19.11.2016

Hyvinkää Trophy 28.-29.1.2017


Ed. kausien tuloksia:
2017-2018
2016-2017
2015-2016

2014-2015
2013-2014
2012-2013

2011-2012

 



Kilpailuun valmistautuminen

Ikärajat YL kilpailuissa

Kausi 2016-2017:

7.5.2017 Aikuisten kutsukilpailut, Nurmijärvi

Artistic Steel
3. Heidi Niemimuukko

Steel, FS
2. Heidi Niemimuukko



25.3.2017 ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailut, Tuusula

A-silmutVenla170325.JPG

2. Venla Laios 29,11

Noviisit

4. Ronja Ryymin 40,31
11. Iida Myllynen 34,53
15. Mona Palander 30,13

Juniorit

7. Elina Lepistö 43,05

19.3.2017 Spring Carnival, Vantaa

A-silmut

15. Venla Laios 30,17

Noviisit

8. Ronja Ryymin 36,10


18.3.2017 Easter Skate, Riihimäki (aikuisluistelu)

Aikuiset, Bronze naiset
12. Heidi Niemimuukko

18.3.2017 Tähtisarjojen aluemestaruuskilpailut, Kerava

Tintit
1. Saana KantinkoskiSaanakerava.jpg
Veera Kajoniemi

Taitajat Axel
3. Mira Pitkänen

Minit
3. Elsa Summanen
4. Nella Äikäs
5. Ella Saastamoinen
13. Aino Tonteri
15. Minna Pitkänen
16. Lara Mulder
19. Eerika Autero

Silmut B
4. Meeri SummanenKiia_Kerava.jpg

Aluenoviisit
4. Maiju Oksanen
6. Inkamari Letto

Taitajat 2005 ja nuor.
1. Kiia Vapaniemi
2. Anni Huttunen
5. Alina Kylliäinen
7. Minja Martelius
13. Aada Virtanen

Taitajat 2004 ja vanh.
3. Kätlin Peetso


4.-5.3.2017 Junioreiden hopeafinaali, Kouvolasaana_mantsala.jpg

Juniorit

15. Elina Lepistö 48,39

4.3.2017 Kutsukilpailut ja AlueCup, Mäntsälä

Silmut A

3. Venla Laios 28,75

Noviisit

7. Ronja Ryymin 34,51
14. Jasmin Huuskonen 21,37

Tintit
1. Saana Kantinkoski
Veera KajoniemiMeeri_Mantsala.jpg

Minit
2. Ella Saastamoinen
3. Elsa Summanen

Silmut B
3. Meeri Summanen

Taitajat 2005 ja nuor.
2. Kiia Vapaniemi
5. Aada Virtanen
6. Alina KylliäinenKiia_Mantsala.jpg
7. Minja Martelius
14. Vilma Peltola
15. Inka Virtanen
16. Sinja Liuha

Aluenoviisit
6. Maiju Oksanen
9. Inkamari Letto

18.2.2017 Noviisien hopeafinaali, Porvoo

NoviisitIMG_1898.JPG

3. Ronja Ryymin 41,88

11.-12.2.2017 ISU- ja Tähtisarjojen kutsukilpailut, Kerava

Tintit, tytöt synt 2008
1. Saana Kantinkoski
Veera Kajoniemi

Aluenoviisit, tytöt
3. Nea Saarimaa
4. Maiju Oksanen

Minit
5. Nella Äikäs
7. Alisa Heijasto
8. Minna Pitkänen
10. Elsa Summanen
11. Ella Saastamoinen
13. Aino Tonteri
29. Eerika Autero
32. Lara Mulder

Taitajat Axel
2. Mira Pitkänen

Taitajat
4. Aada Virtanen
5. Alina Kylliäinen
7. Anni Huttunen
11. Minja Martelius
14. Vilma Peltola
15. Kätlin Peetso
16. Inka Virtanen
17. Silja Määttä

Noviisit

10. Iida Myllynen 36,13
14. Jasmin Huuskonen 23,99


Juniorit

8. Elina Lepistö 40,49

7.2.2017 AlueCup Tintit, Tuusula

Ines Makkonen
Saana Kantinkoski
Veera Kajoniemi

4.-5.2.2017 ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailut, AlueCup, Kisakallio

Noviisit, tytötNoviisitVTL.jpg

3. Ronja Ryymin 42,19
6. Mona Palander 35,10
8. Iida Myllynen 34,07

Tintit, tytöt
3. Saana Kantinkoski

Minit, tytöt synt.2008 ja nuor.MinitVTL.jpg
5. Elsa Summanen
8. Aino Tonteri
12.Alisa Heijasto

Minit, tytöt synt. 2007
2. Ella Saastamoinen
6. Nella Äikäs
18. Minna Pitkänen
24. Lara Mulder

Silmut B
1. Meeri Summanen

Taitajat, 2004 ja vanh.EllaVTL.jpg
7. Kätlin Peetso

Taitajat, 2005 ja nuor.
1. Kiia Vapaniemi
5. Aada Virtanen
6. Alina Kylliäinen
9. Minja Martelius
15. Inka Virtanen
18. Vilma Peltola
19. Sinja Liuha

Taitajat, axel
2. Mira Pitkänen


2.2.2017 AlueCup Aluenoviisit, Nurmijärvi

4. Nea Saarimaa

28.-29.1.2017 Hyvinkää Trophy, Hyvinkää

Novice B

4. Iida Myllynen 40,91
6. Mona Palander 37,27
7. Ronja Ryymin 36,46
14. Jasmin Huuskonen 25,34

Springs A

 7. Venla Laios 31,73

Novice CNeaInkamariHyTL.jpg

 2. Inkamari Letto 26,25
 3. Nea Saarimaa 25,82
 10. Maiju Oksanen 22,67

Pre-Bronze Ladies

 1. Heidi Niemimuukko

12,57


Pre-Young II, Girls born 2000 or later
2. Mira Pitkänen

Springs B
3. Meeri Summanen

Pre-Chicks
Anniina Lehtonen
Riina Koskela

Chicks
3. Saana Kantinkoski
Julia Rombacheva
Hanna Maavuori
Emilia Barinova
Annika Lehtonen
Ines Makkonen
Veera Kajoniemi

Cubs, Girls born 2007
3. Nella Äikäs
6. Ella Saastamoinen
15. Minna Pitkänen
16. Lara Mulder

Cubs, Girls born 2008 or later
2. Elsa Summanen
4. Alisa Heijasto
5. Aino Tonteri
KiiaHyTL.jpg
Pre-Young I, Girls born 2005 or later
1. Kiia Vapaniemi
6. Aada Virtanen
8. Anni Huttunen
9. Alina Kylliäinen
10. Minja Martelius
12. Inka Virtanen
14. Sinja Liuha
15. Vilma Peltola
18. Kerttu Haimila
19. Veera Martikainen
20. Anni Isosomppi
21. Mea Wuorio
22. Tuuli Martola
23. Ida Makkonen
24. Enni Ylikauppila

Pre-Young I, born 2000-2004
4. Silja Määttä
6. Kätlin Peetso

28.-29.1.2017 Junioreiden 2. VK, Vierumäki

13. Elina Lepistö 80,19 LO 28,05 VO 52,14

21.1.2017 Noviisien 2. VK, Espoo

12. Ronja Ryymin 39,06
26. Iida Myllynen 31,75
30. Mona Palander 29,10
34. Jasmin Huuskonen 25,33


21.1.2017 AlueCup Minit, Järvenpää

1. Nella Äikäs
9. Elsa Summanen
11. Aino Tonteri
12. Ella Saastamoinen
19. Alisa Heijasto
20. Lara Mulder

15.1.2017 Tinttien ja minien kutsukilpailu, Lahti

Tintit 2008
3. Saana Kantinkoskiminit_lahti.jpg
Veera Kajoniemi

Minit 2007
3. Nella Äikäs
4. Ella Saastamoinen
13. Lara Mulder
16. Eerika Autero

Minit 2008 ja nuoremmat
3. Aino Tonteri
5. Elsa Summanen
6. Alisa Heijasto

12.-15.1.2017 Gliss Open, Tallinna (vain aikuisluistelu)

Pre-Bronze Ladies

 1. Heidi Niemimuukko 15,50


6.-8.1.2017 Crystal Cup, Mikkeli (vain aikuisluistelu)

Adults, FS Pre-Bronze Women

 1. Heidi Niemimuukko 10,04


9.-10.12.2016 Santa Claus, Tampere (Noviisit)

Novice B born 2003

 6. Ronja Ryymin 37,49

Novice B born 2001-2002

 6. Iida Myllynen 42,17

22.11.2016 AlueCup Minit, Tuusula

4. Nella Äikäs
7. Eerika Autero
9. Lara Mulder
11. Minna Pitkänen
15. Elsa Summanen
19. Alisa Heijasto
25. Aino Tonteri

19.11.2016 Tähtisarjojen kutsukilpailut ja AlueCup, Hyvinkää

Tintit, tytöt
3. Saana KantinkoskiAlisa.jpg
Iris Hacklin
Ines Makkonen
Hanna Maavuori
Riina Koskela
Veera Kajoniemi
Julia Rombacheva
Emilia Barinova

Minit
3. Alisa Heijasto
5. Elsa Summanen
8. Nella Äikäs
12. Minna PitkänenMeeri3.jpg
15. Aino Tonteri
16. Lara Mulder
18. Eerika Autero

Silmut B
3. Meeri SummanenAnni.jpg

Aluenoviisit
3. Maiju Oksanen
4. Inkamari Letto
11. Joanna Laihonen
13. Nea Saarimaa

Taitajat ei Axel -05 ja nuoremmat
2. Anni Huttunen
3. Kiia Vapaniemi
7. Aada Virtanen
11. Alina KylliäinenKiia.jpg
12. Minja Martelius
15. Inka Virtanen
15. Vilma PeltolaMira2x.jpg
17. Sinja Liuha
19. Kerttu Haimila
20. Anni Isosomppi
21. Mea Wuorio
22. Tuuli Martola
23. Ida Makkonen
24. Veera Martikainen
25. Enni Yllikauppila

Taitajat Axel
1. Mira Pitkänen

Taitajat ei Axel -04 ja vanhemmat
7. Kätlin Peetso

18.11.2016 AlueCup Tintit, Kerava

Veera_ja_Saana.jpg2. Saana Kantinkoski
Veera Kajoniemi

12.11.2016 Noviisien 1. VK, Tampere

Noviisit

 8. Ronja Ryymin 38,46
 18. Iida Myllynen 29,37
 24. Mona Palander 28,54

4.-6.11.2016 PromoCup, SaloSalo1.jpg

Minit -08 ja nuoremmat
6. Aino Tonteri

Minit -07
2. Minna Pitkänen
6. Eerika Autero

Silmut B -06 ja nuoremmat
12. Meeri Summanen

Aluedebytantit
9. Inkamari Letto

Aluenoviisit
2. Maiju Oksanen

Juniorit

15. Elina Lepistö  78,44 LO 28,74 VO 49.70

Noviisit

9. Ronja Ryymin 31,00
15. Mona Palader 27,90
17. Iida Myllynen 25,56

28.-29.10.2016 ISU- ja Tähtisarjojen kutsukilpailut, Nurmijärvi

Noviisit

5. Ronja Ryymin 38,37
20. Iida Myllynen 29,81

Juniorit

5. Elina Lepistö 27,07

Aluenoviisit
4. Maiju Oksanen

Silmut B
Saan_nurmijarvi.jpg
7. Meeri Summanen

Minit
4. Alisa Heijasto
8. Nella Äikäs
16. Lara Mulder

Tintit
3. Saana Kantinkoski
Veera Kajoniemi

21.-23.10.2016 Junioreiden 1. VK, Tuusula

Juniorit

26. Elina Lepistö 63,48 LO 23,73 VO 39,75

15.10.2016 Tähtisarjojen kutsukilpailut, Hamina

Tintit 2008
Veera Kajoniemi
Saana Kantinkoski

Silmut B
7. Meeri Summanen
Kiia_Hamina.jpg

Taitajat 2006 ja nuoremmat
1. Kiia Vapaniemi
8. Aada Virtanen
9. Inka Virtanen
10. Mea Wuorio

Aluenoviisit
1. Maiju Oksanen

Taitajat 2005 ja vanhemmat
5. Mira Pitkänen
12. Sinja Liuha
13. Fiinu Huotari

Minit
5. Ella Saastamoinen
8. Elsa Summanen
9. Nella Äikäs
14. Alisa Heijasto
15. Lara Mulder
16. Minna Pitkänen

6.10.2016 AlueCup Silmut B, Nurmijärvi

Silmut B
7. Meeri Summanen

1.-2.10.2016 ISU-sarjojen kutsukilpailut, Järvenpää

Silmut A

4. Venla Laios 27,08

Noviisit

14. Iida Myllynen 32,93
17. Ronja Ryymin 30,32
18. Mona Palander 29,28

23.-25.9.2016 Helsinki Trophy, HelsinkiVenjaHki.jpg

Springs A

6. Venla Laios 27,49

Basic Novice B

5. Iida Myllynen 30,58
10. Ronja Ryymin 26,96

Minit
26. Lara Mulder

Minit_hesa.jpg27. Alisa Heijasto
28. Ella Saastamoinen
31. Nella Äikäs
34. Minna Pitkänen
36. Elsa Summanen
40. Anni Huttunen
41. Alina Kylliäinen

16.-18.9.2016 J. Rinta-Jouppi Cup 2016, Hämeenlinna

Springs BMaiju_Hameenlinna.jpg
9. Meeri Summanen

Novice C
2. Maiju Oksanen
7. Inkamari Letto

Novice B

4. Ronja Ryymin 36,11
13. Mona Palader 33,22
22. Iida Myllynen 28,60
28. Jasmin Huuskonen 23,45