Yhteystiedot

Hyvinkään Taitoluistelijat ry (HyTL)

Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi

y-tunnus 1035245-6

Yhteistyökumppanit

PitoPiiat.png

Skate_shop.jpg


Kilpailut etusivu

Omat kilpailut kaudella 2019-2020:

Kutsukilpailut 16.11.2019

Hyvinkää Trophy 1.-2.2.2020

Kilpailukalenteri

Ed. kausien tuloksia:

2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013

2011-2012

Ilmoittautumiskäytäntö

Uudenmaan alueen säännöt

STLL kilpailusäännöt

YL Ikärajakaavio

Kilpailuun valmistautuminen

ISU-elementtilyhenteet

STLL:n anti-dopingohjeet

Kilpailutuloksia:

30.11.2019 Silmut B 1. vk + kutsukilpailut, Lohja

Taitajat ei-axel 2008 ja nuoremmat

3. Emilia Barinova
6. Marianna Linsén

Taitajat axel

4. Lily Mulder

Aluenoviisit

4. Anni Isosomppi (erityismaininta: hieno risti-ikkunapiruettiasento)

Aluedebytantit

1. Minja Martelius
2. Minna Pitkänen

Aluesilmut

2. Veera Kajoniemi
9. Riina Koskela (erityismaininta: kaunis eteen-ulos-vaaka)

Tintit

Iida Ropponen
Diana Sevastjanova

Seniorit, juniorit, noviisit 1. lohkokilpailu 16.-17.11.2019, Kerava

Kansalliset noviisit 2006 ja vanhemmat

6. Nea Saarimaa 38,07
22. Inkamari Letto 28,12

Kansalliset noviisit 2007 ja nuoremmat

12. Anni Huttunen 31,84
13. Ella Saastamoinen 31,47
15. Nella Äikäs 30,45

16.11.2019 Kutsukilpailut, Hyvinkää

Tintit

Iida Ropponen (erityismaininta: hyvä kokonaisuus)
Jenny Lottonen
Rebekka Nyberg
Diana Sevastjanova
Reea Nyberg

Taitajat axel

4. Vilma Peltola
5. Lily Mulder
7. Julia Rombacheva
12. Jessica Santala
15. Aino Ropponen

Taitajat ei-axel 2008 syntyneet ja nuoremmat (suluissa aluecup-sijoitus)

3. Saaga Hurmerinta (3. sija, finaalipaikka)
7. Emilia Barinova (7. sija, finaalipaikka ja erityismaininta: pirteä esiintyminen)
10. Marianna Linsén (9. sija)
17. Meri Makkonen (14. sija)
25. Saana Letto (21. sija)
31. Hilma Iso-Kuusela (25. sija)

Taitajat ei-axel 2008 syntyneet ja nuoremmat (suluissa aluecup-sijoitus)

6. Ida Makkonen (6. sija, finaalipaikka)

Minit

13. Nella Jääskeläinen

B-silmut

22. Emilia Lehtosalo

Aluesilmut

3. Veera Kajoniemi
7. Riina Koskela (erityismaininta: kaunis eteen-ulos-vaakaliuku)
9. Iris Hacklin

Aluedebytantit

2. Minna Pitkänen
3. Inka Virtanen
4. Lara Mulder
6. Minja Martelius (erityismaininta: hienot eteen-ulos-vaakaliu'ut) 
7. Veera Martikainen

Aluenoviisit

1. Aada Virtanen
7. Tuuli Martola
10. Anni Isosomppi

13.11.2019 Aluecup tintit, Tuusula 

Tintit

Iida Ropponen (finaalipaikka)

7.11.2019 Uudenmaan alueen aluecup, Mäntsälä

Aluedebytantit

1. Minja Martelius
2. Minna Pitkänen 
6. Veera Martikainen
7. Inka Virtanen
9. Lara Mulder

Aluenoviisit

1. Aada Virtanen
8. Anni Isosomppi

Aluesilmut

3. Veera Kajoniemi
6. Riina Koskela

1.-2.11.2019 Uudenmaan alueen kutsukilpailut, Nurmijärvi

Aluenoviisit

1. Aada Virtanen
6. Tuuli Martola

Aluesilmut

1. Veera Kajoniemi
2. Riina Koskela

B-silmut, 2008 syntyneet

9. Emilia Lehtosalo

A-silmut

4. Alisa Heijasto 26,82

Noviisit

4. Nella Äikäs 37,81
10. Ella Saastamoinen 32,92

26.-27.10.2019 ISU-kutsukilpailut, Tuusula

Noviisit

8. Nella Äikäs 35,40
14. Ella Saastamoinen 32,91

24.10.2019 Aluecup ja kutsukilpailu, Kerava

Taitajat ei-axel 2008 syntyneet ja nuoremmat

Emilia_B_Keravalla.jpg

2. Emilia Barinova
4. Saaga Hurmerinta

Taitajat ei-axel 2007 syntyneet ja vanhemmat

5. Ida Makkonen

Taitajat axel

4. Vilma Peltola
7. Lily Mulder 
12. Jessica Santala
14. Aino Ropponen

1.10.2019 Uudenmaan alueen Aluecup, Minit-sarjan 1. valintakilpailu, Kisakallio

21. Nella Jääskeläinen

28.-29.9.2019 Tähti- ja ISU-sarjojen kutsukilpailut, Kotka

A-silmut

5. Alisa Heijasto 25,78

Noviisit

5. Anni Huttunen 33,45
6. Ella Saastamoinen 32,84

Taitajat 2009-2011Saaga.JPG

2. Saaga Hurmerinta
3. Lily Mulder

Taitajat 2003-2008

5. Vilma Peltola
6. Emilia Barinova
9. Jessica Santala
11. Aino Ropponen
13. Marianna Linsén

Veera.JPG

Aluesilmut

3. Veera Kajoniemi

Aluedebytantit

1. Minja Martelius
2. Inka Virtanen
3. Minna Pitkänen
7. Veera Martikainen
8. Lara MulderKolmoisvoitto.JPG

Aluenoviisit

3. Aada Virtanen

B-silmut

18. Emilia Lehtosalo

20.-22.9.2019 Aktia Trophy, Kutsukilpailu, Vantaa

B-silmut

28. Emilia Lehtosalo

Aluesilmut

6. Veera Kajoniemi
7. Riina Koskela