Yhteystiedot

Hyvinkään Taitoluistelijat ry (HyTL)

Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi

y-tunnus 1035245-6

Yhteistyökumppanit

PitoPiiat.png

Team_Sportia_riihimaki.jpg

Kilpailut etusivu

Omat kilpailut kaudella 2011-2012:
Interclub 27.-28.1.2012

Uudenmaan alueen aluekilpailut 19.11.2011

Ed. kaudet:
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
2011-2012

 

luistelija1.jpgKauden 2011-2012 tuloksia:

 

Tritsutajate Trophy 2012 Tartossa 28.-29.4.2012

Pre - Young 1999-2000 Girls
1. Elina Oksanen

Pre - Young 2001-2002 Girls
2. Jasmin Huuskonen

Debs B Girls
2. Janina Lindström

Junior B Girls
3. Iida Harju
5. Sofia Aiello

Novice B Girls
6. Minja Letto

Cubs A Girls
10. Ida Tonteri

Springs B Girls
13. Elina Lepistö

Chicks B Girls
19. Maiju Oksanen

Spring Carnival 30.3.-1.4.2012 Pajulahdessa

Springs A, born 2001
9. Ida Tonteri

Springs B, born 2000
3. Elina Lepistö

ISU-sarjojen Aluemestaruuskilpailut Porvoossa 19.2.2012 

Silmut A
12. Ida Tonteri

Debytantit
7. Janina Lindström

Juniorit
8. Sofia Aiello

Uudenmaan aluemestaruuskilpailut Mäntsälässä 18.2.2012

Minit 2002 tytöt
12. Jasmin Huuskonen

SilmuB tytöt 2000 ja 2001
8. Elina Lepistö

Aluenoviisit
3. Minja Letto

Kutsukilpailut Mäntsälässä 18.2.2012

Taitajat - ei axel, tytöt
11. Elina Oksanen

Taitajat - ei axel, pojat
1. Oliver Juursoo

Riedel Cup Rauma 11.-12.2.2012

Junior B
3. Sofia Aiello
15. Iida Harju

 Lounakeskus Trophy, Tartto, Viro 10.-12.2.2012

Cubs A, Girls
21. Ida Tonteri

Springs B, Girls
8. Kristiina Hyttinen

Young Girls, 1998-96
5. Sandra Juursoo

Pre Young Boys
2. Oliver Juursoo

Kutsukilpailut Hämeenlinnassa 4.-5.2.2012

Tintit, 2003
20. Maiju Oksanen

Taitajat 2001 myöh. syntyneet
1. Jasmin Huuskonen
9. Katariina Tervahartiala

Taitajat 1999 tai 2000 syntyneet
1. Kristiina Hyttinen
2. Maria Ukkonen
6. Melina Hoikka
11. Elina Oksanen

Debytanttien 2. valintakilpailu, Tuusula 4.2.2012

Debytanttien I-lohko
33. Janina Lindström

Interclub kilpailut Hyvinkää 28.1.2012

Pre-Young I, Boys
1. Oliver Juursoo

Pre-Young I, Girls
2. Jasmin Huuskonen
8. Elina Oksanen
12. Katariina Tervahartiala
13. Iida Myllynen
17. Elise Antila
19. Iida Ovaska

Chicks, Girls
13. Maiju Oksanen

Debs B
3. Tiia Perkiä

Debs A
3. Janina Lindström

Springs A
5. Ida Tonteri

Junior B
5. Sofia Aiello
8. Iida Harju

Novice C
12. Minja Letto

Springs B
7. Elina Lepistö

Pre-Young II, Girls
2. Maria Ukkonen
3. Melina Hoikka

Young Girls
1. Kristiina Hyttinen
4. Sandra Juursoo

Junioreiden ja Senioreiden 2.valintakilpailu Espoo 21.-22.1.2012

Juniorit, tytöt
14. Sofia Aiello
23. Iida Harju


Santa Claus Skating Competition Tampereella 2.-4.12.2011

Springs B, Girls
2. Ida Tonteri
16. Elina Lepistö

Debs C, Girls
1. Kristiina Hyttinen
6. Maria Ukkonen

Novice C, girls
11. Sandra Juursoo

Debs A, girls
10. Janina Lindström

Junior B, ladies
8. Sofia Aiello

Etelä-Vantaan Debytanttien 1. valintakilpailu 26.11.2011

Debytantit, tytöt
26. Janina Lindström

Uudenmaan alueen aluekilpailut Hyvinkäällä 19.11.2011

Taitajat, ei Axel, pojat
1. Oliver Juursoo

Taitajat, ei Axel, tytöt
5. Elina Oksanen
6. Jasmin Huuskonen
11. Elise Antila
15. Iida Myllynen
23. Iida Ovaska

Taitajat, Axel, tytöt
2. Melina Hoikka
12. Maria Ukkonen

Taitajat, Axel ja kaksoishypyt, tytöt
2. Kristiina Hyttinen
3. Elina Lepistö
4. Sandra Juursoo

Järvenpään kutsukilpailut 12.11.2011

Taitajat, ei Axel, pojat
1. Oliver Juursoo

Taitajat, ei Axel, tytöt
5. Jasmin Huuskonen
10. Elinan Oksanen

Silmut B 2001-> tytöt
1. Ida Tonteri

Haminan kutsukilpailut 5.11.2011

Silmu B, tytöt
4. Ida Tonteri

Taitajat, Axel, tytöt
8. Melina Hoikka

Aluenoviisit
7. Minja Letto

Tallinan ystävyyskilpailut 5.11.2011

Cubs B Girls
1. Elina Lepistö
6. Maria Ukkonen
9. Elina Oksanen

Basic Novice A Girls
5. Janina Lindström

Salon I ja II lohkon 1. valintakilpailu 29.-30.10.2011

Juniori, tytöt Lohko II
20. Sofia Aiello

Final not Reached
Iida Harju

Porvoon House of Elliott Improvisaatiokilpailut 16.10.2011

Keravan kutsukilpailut 15.10.2011

Taitajat, ei Axel, tytöt
1. Maria Ukkonen

Taitajat, Axel, tytöt
2. Melina Hoikka
3. Elina Lepistö
5. Kristiina Hyttinen

Silmut B, tytöt
1. Ida Tonteri

Debytantit
6. Janina Lindström

Juniorit
4.Sofia Aiello
8. Iida Harju