Yhteystiedot

Hyvinkään Taitoluistelijat ry (HyTL)

Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi

y-tunnus 1035245-6

Yhteistyökumppanit

PitoPiiat.png

Team_Sportia_riihimaki.jpg

Kilpailut etusivu

Omat kilpailut kaudella 2012-2013:

Interclub 25.-26.1.2013

Uudenmaan alueen aluekilpailut 24.11.2012

Ed. kauden tuloksia:
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015

2013-2014
2012-2013
2011-2012

 

 

 jasmin_20130112.jpg

Kauden 2012-2013 tuloksia:

Tartto Spring Cup 19.-21.4.

Basic Novicehytl_tarto_20130419.jpg
1. Ida Tonteri

Chicks Girls
6. Venla Laios
8. Mira Pitkänen

Springs B
1. Elina Lepistö
7. Maria Ukkonen

Novice C
3. Kristiina Hyttinen
4. Minja Letto

Junior B
1. Sofia Aiello
2. Iida Harju

Beginners
3. Mona Palander
4. Maiju Oksanen

Pre Young
1. Katariina Tervahartiala
2. Iida Myllynen

Pre Young, Boys
1. Oliver Juursoo

Young
1. Melina Hoikka
2. Elina Oksanen

Aluemestaruuskilpailut Keravalla 24.3.

Aluejuniorit
2. Minja Letto

Debytantit
2. Ida Tonteri

Juniorit
4. Jonna Luokkala

Aluemestaruuskilpailut Tuusulassa 23.3.

Aluedebytantit
6. Elina Lepistö

Aluenoviisit
3. Kristiina Hyttinen

Kansallisten junioreiden ja senioreiden loppukilpailut 2.-3.3.2013 Kouvolassa

Juniorit
13. Jonna Luokkala   78,60    LO 16.  28,08    VO 13.  50,52

Spring Carnival 1.-3.3.2013 Kisakalliossa

Debytants C
2. Elina Lepistökisakallio1.jpg

Junior C
4. Minja Letto

Novice C
3. Kristiina Hyttinen

Chicks born 2005 and younger
Venla Laios

Chicks born 2004
Mira Pitkänenkisakallio2.jpg

Pre-Young I 2002 and younger
4. Mona Palander
7. Maiju Oksanen
11. Joanna Laihonen

Pre-Young I 2001 and older
3. Iida Myllynen
4. Katariina Tervahartiala kisakallio3.jpg
7. Noona Väisänen
12. Iida Ovaska

Pre-Young II
5. Maria Ukkonen
7. Jasmin Huuskonen
8. Melina Hoikka
11. Elina Oksanen

Debytantti ja Noviisi II-lohkon 2. valintakilpailu, Espoo 9.-10.2.2013 

Debytantit
24. Ida Tonteri

Kutsukilpailu 9.2.2013 Mäntsäläminjal.jpg

Aluedebytantit
2. Elina Lepistö

Aluejuniorit
1. Minja Letto

Taitajat, ei Axel
6. Katariina Tervahartiala
7. Noona Väisänen
16. Joanna Laihonen
18. Iida Ovaska
20. Maiju Oksanen

Taitajat, Axel
2. Jasmin Huuskonen
4. Elina Oksanen

Interclub-kilpailut Hyvinkään jäähallissa 25.-26.1.2013

Pre-Young III Girls
2. Elina Oksaneninterclub_e.jpg
3. Jasmin Huuskonen

Young Girls
2. Kristiina Hyttinen
3. Maria Ukkonen
7. Melina Hoikka

Chicks Girls
14. Venla Laios
15. Mira Pitkänen

Debs B Girls
6. Elina Lepistö

Debs A Girls
2. Ida Tonteri

Junior B Ladies
1. Jonna Luokkala
2. Sofia Aiello

Junior C Ladies
1. Minja Letto

Pre-Young I Girls
2. Mona Palander
4. Heta Loviisa Ollila
5. Joanna Laihoneninterclub_k_i_m.jpg
6. Maiju Oksanen

Pre-Young II Boys
3. Oliver Juursoo

Pre-Young II Girls
1. Katariina Tervahartiala
3. Iida Myllynen
4. Noona Väisänen
5. Ella Viinikainen
7. Iida Ovaska

 

Kansallisten junioreiden ja senioreiden  I ja II lohkon 2. valintakilpailu Oulussa 18.-20.1.2013

Lohko 1 Juniorit
5. Jonna Luokkala   81,01    LO 11.  28,02    VO 5.  52,99
17. Sofia Aiello       68,92    LO 20.  25,18    VO 13.  43,74

Kutsukilpailut Haminassa 12.1.2013

Tintit
Mira Pitkänen
Venla Laios

Taitajat, ei axel (2002-03)
4. Maiju Oksanen
5. Mona Palander

Taitaja, ei axel (-2001)
6. Iida Myllynen
7. Katariina Tervahartiala
11. Iida Ovaska

Taitajat, axel
2. Jasmin Huuskonen
9. Elina Oksanen

Taitajat, axel+2 hyppyjä
4. Melina Hoikka

Crustal Cup 2013 Mikkeli, 4.-6.1.2013

Debs A Girls
15. Ida Tonteri

Debs C Girls
18. Elina Lepistö

Junior B Ladies
18. Iida Harju    61,98    LO 14.  25,34     VO 22.  36,64

Novice C Girls
30. Minja Letto

Ice Christmas 2012 Tarto Viro, 9.12.2012

Basic Novice A Girls
5. Ida Tonteri

Advanced Novice Girls
13. Janina Lindström

Debytanttien ja noviisien valintakilpailu 2.12.2012 Kouvolassa

Debytantit, tytöt
25. Ida Tonteri

Alueen Kutsukilpailut Järvenpäässä 25.11.2012

Debytantit, tytöt
6. Ida Tonteri

SM-Noviisit, tytöt
6. Janina Lindström

Juniorit, tytöt
3. Jonna Luokkala
4. Sofia Aiello
9. Iida Harju

Uudenmaan alueen aluekilpailut Hyvinkäällä 24.11.2012

Tintit, tytötkrisse.jpg

Venla Laios
Mira Pitkänen

Taitajat Axel, tytöt
5. Jasmin Huuskonen
10. Elina Oksanen

Taitajat ei Axel, pojat
1. Oliver Juusoo

Taitajat ei Axel, tytöt
1. Katariina Tervahartiala
9. IIda Myllynen
12. Noona Väisänen
13. Elise Antila
14. Joanna Laihonen
20. Ella Viinikainen
22. Iida Ovaska
24. Mona Palander
26. Heta Loviisa Ollila
27. Maiju Oksanen

Taitajat Axel + 2 hyppyjä
1. Kristiina Hyttinen
4. Maria Ukkonen
10. Melina Hoikka

Aluedebytantit
5. Elina Lepistö

Aluejuniorit
4. Minja Letto

Kutsukilpailut Haminassa 11.11.2012

Debytantit
9. Ida Tonteri

Juniorit
5. Sofia Aiello

Aluedebytantit
3. Elina Lepistö

Taitajat, ei Axel
12. Iida Ovaska

SM-noviisit 1.valintakilpailu 10.-11.11.2012 Raumalla

Noviisit, lohko II
Janina Lindström      LO  44.  18,44    VO Not Qualifield

 Kutsukilpailut 3.11.2012 Nurmijärvellä

Tintit 2005
3. Venla Laios

Tintit 2004
Mira Pitkänen

Aluedebytantit
4. Elina Lepistö

Taitajta, Axel
7. Jasmin Huuskonen
10. Elina Oksanen

Junioreiden ja senioreiden 1. valintakilpailu 27.-28.10.2012 Järvenpäässä

Juniorit, Lohko I
21. Sofia Aiello   64,21  LO   24.  22,84   VO   21. 41,37

Jonna Luokkala             LO   16.  25,71   VO   Withdrawn
Iida Harju                     LO   28.  20,21   VO   Final not reached

Kutsukilpailut 20.10.2012 Haminassa

Taitajat, Axel
2. Maria Ukkonen

Taitajat, ei Axel
5. Katariina Tervahartiala
9. Mona Palander

Taitajat, Axel + 2 hyppy
3. Kristiina Hyttinen
6. Melina Hoikka

Aluedebytantit
3. Elina Lepistö

Kutsukilpailut 13.-14.10.2012 Keravalla

Taitajat
1. Jasmin Huuskonen
6. Elina Oksanen

Aluedebytantit
4. Elina Lepistö

Aluejuniorit
6. Minja Letto

Silmut A
4. Ida Tonteri

Juniorit
5. Sofia Aiello

Hyria Skating 28.-30.9. Hämeenlinnassa

Springs A
6. Ida Tonteri

Novice A
23. Janina Lindström

Junior B
2. Jonna Luokkala
11. Sofia Aiello
17. Iida Harju

House of Elliott Improvisaatiokilpailut Porvoossa 23.9.2012

Semifinaaliin selvisi Jasmin Huuskonen 2000-2003 syntyneissä.