Yhteystiedot

Hyvinkään Taitoluistelijat ry (HyTL)

Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi

y-tunnus 1035245-6

Yhteistyökumppanit

PitoPiiat.png

Team_Sportia_riihimaki.jpg

Kilpailut etusivu

Omat kilpailut kaudella 2013-2014:

Interclub 24.-25.1.2014

Uudenmaan alue- ja kutsukilpailut 9.11.2013

Ed. kauden tuloksia:
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015

2013-2014
2012-2013
2011-2012

 tytot3.jpg

Kauden 2013-2014 tuloksia:

ISU-sarjojen Aluemestaruuskilpailut Kotkassa 29.3.2014sofia2.jpg

Debytantit, tytöt
4. Ida Tonteri

Juniorit, tytöt
9. Sofia Aiello   Sofian (kuvassa) viimeiset kisat!

Aluejuniorit, tytöt
3. Minja Letto 

Tähtisarjojen Aluemestaruuskilpailut Haminassa 22.3.2014

Minit, tytöt 2005
2. Venla Laios

Silmut B, tytöt
2. Ronja Ryymin

Taitajat ei Axel, 2001 ja aikaisemmin synt.
1. Katariina Tervahartialamona.jpg
2. Iida Myllynen

Taitajat ei Axel, 2002 ja myöhemmin synt.
1. Mona Palander
6. Maiju Oksanen
9. Joanna Laihonen
13. Mira Pitkänen

Taitajat Axel
4. Noona Väisänen
13. Janica Jääskeläinen

Taitajat Axel + 2 H
3. Melina Hoikka
7. Elina Oksanen
9. Maria Ukkonen

dsc_5347.jpg

lara1.jpg

Debytanttien kultafinaali Mikkelissä 16.3.2014

Debytantit
21. Ida Tonteri

Kutsukilpailut Järvenpäässä 15.3.2014

Tintit tytöt 2007 ja 2008 (luistelujärjestys)
Lara Mulder

Taitajat ei Axel
1. Maiju Oksanen
4. Janica Jääskeläinen
5. Katariina Tervahartiala
6. Mona Palander
10. Laura Holmbergjpaa2014.jpg
16. Inkamari Letto
17. Mira Pitkänen

Taitajat Axel + 2 H
2. Melina Hoikka
5. Elina Oksanen

Kutsukilpailut Keravalla 8.3.2014

Taitajat Axel + 2 H
1. Melina Hoikka
19. Maria Ukkonen

Taitajat ei Axel
3. Iida Myllynen
5. Mona Palander

Minit 2005 ja nuoremmat
8. Venla Laios

Silmut B
7. Jasmin Huuskonen 
14. Ronja Rymin                                  

Tintit s. 2006 tai myöhemmin (luistelujärjestys)
Lara Mulder
Meeri Summanen

Aluejunioritmeeri1.jpg
2. Minja Letto

Kutsukilpailut Riihimäellä 1.3.2014

Tintit s. 2006 tai myöhemmin (luistelujärjestys)
Meeri Summanen
Lara Mulder

Taitajat s. 2002 tai myöhemmin
4. Laura Holmberg

Taitajat s. 2001 tai aiemmin
4. Janica Jääskeläinen
7. Iida Ovaska

Lounakeskus Trophy 2014 Tartossa 21.-23.2.2014

Pre-Young Girls 2003tarto1.jpg
3. Mona Palander
4. Maiju Oksanen
5. Mira Pitkänen

Pre-Young Girls 2001-2002
2. Joanna Laihonen
4. Heta Loviisa Ollila
6. Noona Väisänen
7. Katariina Tervahartiala

Young Girls 1998-2000
1. Elina Oksanen
3. Melina Hoikka

Cubs B Girls
26. Ronja Ryymin

Chicks A Girls
7. Venla Laios

Basic Novice A Girls
6. Ida Tonteri

Springs B Girls
9. Jasmin Huuskonen

Novice B Girls
2. Elina Lepistö

VTL:n kutsukilpailut Kisakalliossa 9.2.2014

Taitajat axel+ 2 hyppy(jä)maiju_venla.jpg
3. Melina Hoikka
8. Elina Oksanen

Taitajat axel
4. Noona Väisänen

Taitajat ei axel
1. Maiju Oksanen
6. Laura Holmberg
7. Joanna Laihonen
12. Inkamari Letto

Tintit
1. Venla Laios

Silmut B
4. Jasmin Huuskonen
10. Ronja Ryymin

MJT:n kutsukilpailut Mäntsälässä 8.2.2014

Tintit synt. -05
1. Venla Laios

Taitajat ei axel
4. Katariina Tervahartiala
11. Heta Loviisa Ollila

YL Noviisit ja debytantit, 2.vk, 31.1.-1.2.2014, Hämeenlinna

Debytantit
6. Ida Tonteri

Noviisit
15. Elina Lepistö
17. Kristiina Hyttinen

Interclub kilpailut 24.-25.1.2014 Hyvinkäällä

Pre-Chicks girls
5. Lara Mulder

Chicks girls
2. Venla Laios
14. Meeri Summanen

Springs B girlsic_20140125_1.jpg
10. Jasmin Huuskonen
17. Ronja Ryymin

Debs A girls
4. Ida Tonteri

Novice B girls
3. Elina Lepistö
6. Kristiina Hyttinen

Junior B ladies
5. Sofia Aiello
11. Minja Letto

Young girls
1. Melina Hoikkaic_20140125_2.jpg
2. Elina Oksanen
3. Maria Ukkonen

Pre-Young III girls
5. Noona Väisänen

Pre-Young I girls
2. Maiju Oksanen
3. Mona Palander
6. Mira Pitkänen
10. Laura Holmberg
16. Inkamari Letto

Pre-Young II girls
3. Heta Loviisa Ollila
4. Iida Myllynen
5. Katariina Tervahartiala
7. Joanna Laihonen
9. Janica Jääskeläinen
12. Iida Ovaska
15. Ella Viinikainen

Junioreiden ja senioreiden 2. valintakilpailu 17.-19.1.2014 Tikkurilassa

Juniorit
22. Sofia Aiello 67,60    LO:  24. 25,66  VO: 22. 41,94

Itsenäisyyspäivän kutsukilpailut 6.12.2013 Tuusulassatuusula_2x.jpg

Taitajat ei Axel, tytöt
3. Noona Väisänen
5. Mona Palander
7. Iida Myllynen
8. Heta Loviisa Ollila
9. Joanna Laihonen
11. Maiju Oksanen
16. Janica Jääskeläinen
20. Mira Pitkänen

Taitajat Axel + 2 H, tytöt
1. Elina Oksanentuusula_1x.jpg
2. Melina Hoikka
3. Maria Ukkonen

Tintit
2. Venla Laios

Silmut B
6. Ronja Ryymin

YL Debytanttien ja Noviisien III-lohkon 1.valintakilpailu 30.11.-1.12.2013 Raumalla

Debytantit
29. Ida Tonteri

Noviisit
17. Elina Lepistö
25. Kristiina Hyttinen

Uudenmaan alue- ja kutsukilpailut 9.11.2013 Hyvinkäällä

Tintit, tytöt
1. Venla Laios

Taitajat ei Axel, tytöt
1. Mona Palander
2. Iida Myllynen
3. Noona Väisänen
5. Maiju Oksanen
8. Joanna Laihonen
10. Iida Ovaska
13. Janica Jääskeläinen
14. Heta Loviisa Ollila
17. Mira Pitkänen
19. Ella Viinikainen

Taitajat Axel + 2 hyppy(jä), tytöt
2. Elina Oksanen
3. Maria Ukkonen
10. Melina Hoikka

Silmut B, tytöt
3. Jasmin Huuskonen
5. Ronja Ryymin

Aluenoviisit
1. Elina Lepistö
2. Kristiina Hyttinen

Aluejuniorit
2. Minja Letto

Kutsukilpailut Nurmijärvellä 2.11.2013

Taitajat, Axel, kaksoishypyt
2. Melina Hoikka
5. Elina Oksanen
9. Maria Ukkonen

B-silmut, tytöt
9. Jasmin Huuskonen

Aluenoviisit
1. Kristiina Hyttinen
2. Elina Lepistö

Aluejuniorit
2. Minja Letto

ISU-sarjojen kutsukilpailut 12.10.2013 Tuusulassa

Debytantit
2. Ida Tonteri

Juniorit
10. Sofia Aiello

Kutsukilpailut Keravalla 27.-28.9.2013

Aluenoviisitryhma1.jpg
1. Kristiina Hyttinen
2. Elina Lepistö

Debytantit
2. Ida Tonteri

Taitajat, ei Axel
1. Katariina Tervahartiala
3. Iida Myllynen
7. Joanna Laihonen
9. Mona Palander
13. Noona Väisänen
17. Maiju Oksanen
21. Iida Ovaska
24. Mira Pitkänen

Tintit
1. Venla Laios

Juniorit
6. Sofia Aiello   71,15     LO: 8. 22,52  VO: 3. 48,63
Iida Harju         Withdrawn   LO: 9. 20,46  VO: -

Silmut B
6. Jasmin Huuskonen

 

Hyria Skating Hämeenlinna 20.-22.9.2013 

Chicks B 2005
2. Venla Laios

Springs B 2002
15. Jasmin Huuskonen

Debs A
9. Ida Tonteri

Novice C
11. Elina Lepistö
20. Kristiina Hyttinen