Yhteystiedot

Hyvinkään Taitoluistelijat ry (HyTL)

Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi

y-tunnus 1035245-6

Yhteistyökumppanit

PitoPiiat.png

Team_Sportia_riihimaki.jpg

Kilpailut etusivu

Omat kilpailut kaudella 2014-2015:

Kutsukilpailut 8.11.2014

Willa Trophy 31.1.-1.2.2015

willa_thophy2.jpg





Ed. kausien tuloksia:
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013

2011-2012

 iidamaijueve_nettiin.jpg





Kauden 2014-2015 tuloksia:

29.3.2015 Uudenmaan aluemestaruuskilpailut, ISU, Järvenpää

Noviisit
5. Elina Lepistö    44,29

SM-Noviisit
8. Ida Tonteri      45,53

28.3.2015 Uudenmaan aluemestaruuskilpailut, tähtiarviointi, Mäntsälä

Taitajat ei Axel
3. Inkamari Lettoinkamari_3.jpg
4. Mira Pitkänen
8. Nea Saarimaa
9. Iida Ovaska

Taitajat Axel
2. Maiju Oksanen
4. Eveliina Kivi
8. Iida Myllynen

Taitajat Axel + kaksoishyppy
2. Janica Jääskeläinen
8. Maria Ukkonen

Silmut B
3. Laura Holmbergjasmin_elina.jpg
9. Ronja Ryymin
14. Mona Palander

Minit
4. Venla Laios

Aluedebytantit
1. Jasmin Huuskonen

Aluenoviisit
3. Elina Oksanen

Aluejuniorit
4. Melina Hoikka
7. Minja Letto

14.3.2015 SM-Noviisien hopeafinaali, Vantaa

14. Ida Tonteri 49,88

14.3.2015 Varalan Vappis kutsukilpailut, Tampere

Taitajat axel 2002-2003
2. Maiju Oksanen
3. Eveliina Kivi

Taitajat 2003-2004
2. Inkamari Letto
6. Mira Pitkänen

Minit 2005
3. Venla Laios

Tintit 2007
Lara Mulder
Minna Pitkänen

Tintit 2006
2. Meeri Summanen

Taitajat Axel 2001 ja vanhemmat
5. Iida Myllynen

Aluedebytantit
3. Jasmin Huuskonen

Aluenoviisit
9. Elina Oksanen

Aluejuniorit
3. Melina Hoikka
7. Minja Letto

28.2.2015 Aluecup Kisakallio

Taitajat Axel + 2 hyppy
1. Janica Jääskeläinen
9. Joanna Laihonen

20.2.-22.2.2015 Lounakeskus Trophy, Tartto

Chicks A Girls
25. Minna Pitkänen

Advanced Novice Girls
4. Ida Tonteri 75,38       LO: 26,11  VO: 49,27

Pre-Chicks Girls
6. Aino Tonteritartto2.jpg

Springs B Girls
3. Laura Holmberg
5. Ronja Ryymin

Novice B Girls
3. Elina Lepistö

Pre-Young 04/05 Girls
1. Mira Pitkänen

Young Girls
1. Katariina Tervahartiala
2. Joanna Laihonen
4. Noona Väisänen
5. Heta Loviisa Ollila
7. Iida Myllynen

14.2.2015 Ystävänpäivän kutsukilpailut, Hamina

Aluejuniorit
4. Melina Hoikka

Tinti 2007 ja nuoremmat
Lara Mulder

7.2.2015 ISU-sarjojen Kutsukilpailut, Tuusula

SM-Noviisit
1. Ida Tonteri

Noviisit
11. Elina Lepistö

7.2.2015 Alue Cup tintit, Tuusula

Tintit
2. Meeri Summanen
Lara Mulder

31.1.-1.2.2015 Willa Trophy, Hyvinkää

Starlets
Minna Pitkänenstarlets.jpg
Sinja Liuha
Eerika Autero
Iisa Vainikainen
Aino Tonteri
Ella Saastamoinen
Alina Kylliäinen
Nella Äikäs
Alisa Heijasto
Elsa Summanen
Lotta Eskola
Aada Virtanen

Springs B, girls
7. Laura Holmberg
16. Mona Palander
21. Maiju Oksanen

Novice A, girls
5. Ida Tonteri

Springs A, girls
13. Ronja Ryyminellut.jpg

Novice B, girls
3. Elina Lepistö
5. Kristiina Hyttinen

Novice C, girls
1. Elina Oksanen

Junior C. ladies
8. Minja Letto
9. Melina Hoikka

Pre Young III, girls born 1999 or later
5. Janica Jääskeläinen
8. Maria Ukkonen
9. Joanna Laihonen

Pre-Chicks, girls
19. Lara Mulder

Chicks, girls
2. Meeri Summanen

Cubs, girls
3. Venla Laios

Pre-Young I, girls born 1999-2002
1. Iida Ovaska

Pre-Young I, girls born 2003 or later
2. Inkamari Letto
3. Mira Pitkänen
6. Nea Saarimaa

Debs B, girls
1. Jasmin Huuskonen

Pre-Young II, girls born 1999-2002
1. Eveliina Kivi
2. Iida Myllynen
6. Heta Loviisa Ollila
7. Katariina Tervahartiala

28.1.2015 Alue Cup Silmut B, Kerava

      Silmut B
      6. Laura Holmberg
      8. Mona Palander   

24.-25.1.2015 Noviisien 2. vlk, Riihimäkialla.jpg

        Noviisit
        12. Elina Lepistö
        22. Kristiina Hyttinen

13.1.2015 Alue Cup Taitajat ei axel, Aluenoviisit, Vihti

Taitajat, ei Axel
4. Nea Saarimaa
5. Inkamari Letto

Aluenoviisit
2. Elina Oksanen

10.-11.1.2015 SM-noviisien 2. vlk, Kouvola

        SM-noviisit, tytöt lohko 2
        23. Ida Tonteri 76,07  LO:28,91 VO:47,16

3.-6.1.2015 Crystal Cup, Mikkeliwp_20150104_001.jpg

Novice B girls
13. Elina Lepistö

Chicks Girls 2006
Meeri Summanen

Springs B Girls 2003

2. Ronja Ryymin

Novice A, Girls
10. Ida Tonteri  75,38    LO: 12. 26,44  VO: 48,94

Springs C Girls
1. Laura Holmberg

Junior C Ladies
3. Melina Hoikka
8. Minja Letto

21.12.2014 House of Elliot -improvisaatiokilpailut, Porvoo

2002 syntyneet ja vanhemmatporvoo_20141221.jpg
Eveliina Kivi

2005-2003 syntyneet
3. Venla Laios

2006 syntyneet ja nuoremmat
Ella Saastamoinen
Lara Mulder
Aino Tonteri
Eerika Autero

6.12.2014 Tähtisarjojen kutsukilpailu, Tuusula

Tintit, tytöt
1. Meeri Summanen
    Lara Mulder

Minit, tytöt
1. Venla Laios

Silmut B, tytöt
2. Ronja Ryymin

Taitajat, ei Axel
2. Mira Pitkänen
4. Inkamari Letto

Taitajat, Axel
1. Iida Myllynen
2. Eveliina Kivi
5. Katariina Tervahartiala
6. Heta Loviisa Ollila

Taitajat, Axel + 2H
1. Noona Väisänen
2. Laura Holmberg
3. Maria Ukkonen
5. Mona Palander
6. Janica Jääskeläinen
7. Joanna Laihonen

Aluejuniorit
1. Minja Letto
2. Melina Hoikka

29.-30.11.2014 Noviisien 1. vlk, Järvenpää

Noviisit, tytöt
15. Elina Lepistö 39,77
20. Kristiina Hyttinen 35,14

20.11.2014 Alue Cup, Kerava

Minit, tytöt
7. Venla Laios

18.11.2014 Alue Cup, Mäntsälä

Aluedebytantit
2. Jasmin Huuskonen

Aluejuniorit
4. Minja Letto
5. Melina Hoikka

17.11.2014 Alue Cup, Järvenpää

      Silmut B, tytöt
        4. Ronja Ryymin

16.11.2014 Tähtisarjojen kutsukilpailu, Kotka

Aluenoviisit, tytötmeeri22.jpg
3. Elina Oksanen

Tintit, tytöt
2. Meeri Summanen

Minit, tytöt
2. Venla Laios

Silmut B, tytöt
3. Ronja Ryymin

Taitajat 2003 ja nuoremmat, tytöt
1. Laura Holmberg
3. Maiju Oksanen
7. Mona Palander
8. Mira Pitkänen
11. Nea Saarimaa

Taitajat 2002 ja vanhemmat, tytöt
2. Noona Väisänen
3. Joanna Laihonen

8.11.2014  Kutsukilpailu ja Taitajat Alue Cup, Hyvinkää

        Tintit tytöt ja pojat
         Lara Mulder
         Meeri Summanen

        Minit
        3. Venla Laios
elina_ja_jasmin.jpg
        Silmut B
        5. Ronja Rymin

        Aluedebytantit
        2. Jasmin Huuskonen

        Aluenoviisit
        1. Elina Oksanen

        Aluejuniorit
        2. Minja Letto
        3. Melina Hoikka

        Taitajat ei Axel
         8.  Iida Ovaska
         9.  Mira Pitkänen
         13. Nea Saarimaa
         14. Inkamari Letto

        Taitajat Axel
        1. Maiju Oksanenmaiju.jpg
        5. Katariina Tervahartiala
        6. Iida Myllynen
        7. Eveliina Kivi
        8. Mona Palander
        12. Heta Loviisa Ollila

        Taitajat Axel ja 2H
        4. Laura Holmberg
        5. Maria Ukkonen
        7. Janica Jääskeläinen
        9. Joanna Laihonen
        13. Noona Väisänen

1.-2.11.2014 SM-noviisien 1. vlk, Kuopio

SM-noviisit
LO: 30. Ida Tonteri 25,36

10.-12.10.2014 Tartu Cup 2014, Virotartu_20101010.jpg

Springs B Girls
1. Ronja Ryymin

Young 99/00/01 Girls
3. Janica Jääskeläinen
7. Eveliina Kivi

Cubs B Girls
4. Venla Laios

Advanced Novice Ladies
10. Ida Tonteri  64,56  LO:  7. 25,23  VO: 15. 39,33

4.10.2014 Kutsukilpailut, Kerava

        Aluedebytantit
        1. Jasmin Huuskonen
laura.jpg
        Silmut B, 2003 tai 2004
        6. Ronja Rymin

        Tintit 2006
        Meeri Summanen

        Tintit 2007
        Lara Mulder

        Taitajat, Axel ja 2H
        2. Laura Holmberg
        6. Noona Väisänen
        9. Janica Jääskeläinen
        18. Joanna Laihonen

        Taitajat, ei Axel
keravalla.jpg         1. Iida Myllynen
         2. Maiju Oksanen
         3. Eveliina Kivi
         4. Mona Palander
         7. Katariina Tervahartiala
         8. Heta Loviisa Ollila
         11. Iida Ovaska
         14. Inkamari Letto

         Minit 2005
          4. Venla Laios

         Aluejuniorit
          2. Melina Hoikka
          3. Minja Letto

         Aluenoviisit
          5. Elina Oksanen
       

26.-28.9.2014 Hyria Skating, Hämeenlinna

Chicks B girls -06
6. Meeri Summanen

Chicks B girls -07 and younger
9. Lara Mulder

Taitajat ei axel
3. Maiju Oksanen
5. Mona Palander
7. Iida Myllynen
10. Katariina Tervahartiala

Taitajat axel
1. Maria Ukkonen
5. Eveliina Kivi
6. Laura Holmberg

Springs B -03
1. Ronja Ryymin

Novice C
8. Elina Oksanen

26.-28.9.2014 Tikkurila Trophy, Tikkurila

Novice A girls
15. Ida Tonteri 75,25    LO:  15. 25,79  VO: 11. 49,46   

Novice B girls
3. Elina Lepistövenla2.jpg

Cubs 2005 girls
2. Venla Laios

Debs B girls
2. Jasmin Huuskonen 

Junior C girls
2. Melina Hoikka
3. Minja Letto

20.-21.9.2014 Eurohonka Trophy, Järvenpää

Novice B, Girls
15. Elina Lepistö

Springs B, Girls
8. Ronja Rymin

Novice A, Girls
18. Ida Tonteri