Yhteystiedot

Hyvinkään Taitoluistelijat ry (HyTL)

Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi

y-tunnus 1035245-6

Yhteistyökumppanit

PitoPiiat.png

Team_Sportia_riihimaki.jpg

Paluu kilpailujen etusivulle                                  Etusivulle/Front page

Willa Trophy 30.-31.1.2016

Welcome to Hyvinkää!

Results

Saturday 30.1.2016

   Starlets

   Novice C Girls, Results        Novice C Girls, Scores

   Debs A Girls, Results          Debs A Girls, Scores

   Junior C Ladies, Results     
Junior C Ladies, Scores

   Novice B Girls, Results        Novice B Girls, Scores

   Springs A Girls, Results       Springs A Girls, Scores

   Springs C, Girls

   Pre-Young I, Girls born 2004 or later

   Pre-Young I, Girls born 1999-2003

Sunday 31.1.2016

   Chicks, Girls

   Pre-Chicks, Girls

  
Cubs, Girls born 2006

   Cubs, Girls born 2007 or later

   Debs B, Girls

   Springs B, Girls

   Pre-Young II, Girls born 2004 or later

   Pre-Young II, Girls born 1999-2003

   Silver, Adults


-----------------------------------------------------------------------------------------------

Skating order (updated 30.1.2016)

List of Skaters (updated 15.1.2016)

Schedule of competition and practice (updated 15.1.2016)

Panel of judges and technicals

Competition confirmation


Announcement
 (updated 28.9.15: Debs A category age 1.7.2002 or later)


Entry form (updated 28.9.15: Debs A category age 1.7.2002 or later)

Planned program components

Hotel offer information



Vilman ensimmäinen kilpailu Starleteissa

Iida sarjassa Novice C

Marke infotiskillä

Melinan tyylinäyte Junior C -sarjassa

Elinan iloinen ilme kisasuorituksen jälkeen Junior C -sarjassa.

Kavereita kannustamassa.

Kannustusjoukout

Inkamari oli 2. Springs C -sarjassa

Inkamari ja Minja-valmentaja

Chicks -sarjan palkintojenjako

Minna oli Chicks-sarjassa 3.

Mira oli Pre Young II born 2004 or later -sarjan kolmas

Pre Chicks -sarjan palkintojenjako

Nella sai Chicks-sarjassa erityismaininnan ryhdikkäästä ohjelmasta.

Pre Chicks -sarjalaisia

Elsa oli Pre Chicks -sarjassa hienosti 2.

Meeri sijoittui Cubs 2006 -sarjassa kolmanneksi.

Tuomaristo lauantain ISU-arvionnissa

Tulospalvelu syöttää ISU-tuloksia.

Mona Debs B -sarjassa.

Maiju saa viimeiset ohjeet Sofialta ennen kilpailusuoritusta.

Debs B palkintojenjako

Debs B -sarjan hyvinkääläisedustajat: Mona 9. sija, Laura 2. sija ja Maiju 8. sija

Kristina vei Debs B-sarjan voiton Venäjälle.

Springs B -sarjan kärkikolmikko palkintojenjaossa.

Anastasiia vei Springs B -sarjan voiton Venäjälle.

Laura oli Springs B -sarjassa 2.

Sofia ja Mira

Pre Young II born 2004 or later kärkikolmikko: voittaja Mariia, toinen Julia ja kolmas Mira.

Pre Young II born 1999-2003 -sarjan kärkikolmikko: voittaja Nea, toinen Ellinoora ja kolmas Pinja.

Last but not least Silver -sarja. Lämmittelyn lopulla Petra saa viimeiset ohjeet Katalta.

Petran vaakaliuku.

Janikan ikkunavaaka.

Silver -sarjan palkintojenjako: Petra vei voiton, Janika oli toinen ja Emilia kolmas.