Yhteystiedot

Hyvinkään Taitoluistelijat ry (HyTL)

Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi

y-tunnus 1035245-6

Yhteistyökumppanit

PitoPiiat.png

Team_Sportia_riihimaki.jpg

14.11.2015 Kutsu- ja Aluecup-kilpailut

Minna luisteli Tintit -sarjassa.

Meerin vaaka

Elsa oli Tintit-sarjassa kolmas.

Meeri sijoittui Minit-sarjassa neljänneksi.

Mariisan viimeiset ohjeet Sinjalle ja Iisalle ennen kilpailusuorituksen alkua Taitajat ei Axel-sarjassa.

Sinja ja hetki ennen musiikin alkua.

Tytöt odottamassa palkintojenjaon alkua: ylärivistä Janica, Eveliina, Mira, Iisa, Aada, Minna, Sinja ja Lotta.

Eveliina oli Taitat Axel-sarjassa toinen ja Mira voitti Taitajat ei Axel-sarjan.

Eveliinan aloitusasento

Taitajat ei Axel -sarjan palkintojenjako.

Taitajat Axel-sarjan kärkikolmikko.

Nea sijoittui Aluesilmut -sarjassa toiseksi.

Kavereita kannustettiin pitkälle iltaan, vaikka oma kilpailu oli jo ohi.

Inkamari oli Aluesilmut -sarjassa neljäs.

Urho yllättyi iloisesti saadessaan kaksi isoa pokaalia: ensimmäisen Aluesilmujen kutsukilpailun ja toisen aluecup -kilpailun voitosta.

Silmut B -sarjan palkintojenjako.

Venla oli Silmut B -sarjassa toinen.

Maiju alkuverkalla.

Sofian viimeiset neuvot Monalle ennen luistelun alkua.

Jännitys on käsinkosketeltava hetki ennen Aluedebytanttien verryttelyn alkuun.

Nea, Venla ja Sofia.

Tainalla oli mukava tehtävä onnitella Lauraa Aluedebytantit-sarjan voitosta ja Monaa kolmannesta sijasta.

Ida oli tärkeässä tehtävässä lapputyttönä kuljettamassa arviointilomakkeita tuomareilta tulospalveluun.

Aluedebytantit -sarjan kärkikolmikko.

Janica sijoittui Aluenoviisit -sarjassa neljänneksi.

Iida oli Aluenoviiseissa viides.

Aluenoviisien sarjan voiton toi Hyvinkäälle Jasmin.

Elina oli Aluejunioreiden kolmonen.

Aluejunioreiden kärkikolmikko

Musiikin soitto, kuulutus ja tulospalvelu työn tohussa.

Buffetti

Keittiö huolehti talkoolaisten, tuomareiden ja valmentajien ruokahuollosta.

Infotiskin ystävällistä palvelua.

Tuomarit ja kellottajat työssä.