Yhteystiedot

Hyvinkään Taitoluistelijat ry (HyTL)

Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi

y-tunnus 1035245-6

Liity kannatusjäseneksi

Jäsenmaksulomake

Yhteistyökumppanit

PitoPiiat.png

Team_Sportia_riihimaki.jpg

Yhteystiedot

Toimistohalli.jpg

Hyvinkään Jäähalli
Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi 

Avoinna luistelukouluharjoitusten aikaan maanantaisin ja torstaisin.

Kilpailuihin liittyvät asiat

kilpailuvastaava@hytl.fi


Instagram

 insta.JPG


Seuran hallitus v. 2017-2018

Puheenjohtaja

Heidi Sarenius

puheenjohtaja@hytl.fi

040 704 6332

Varapuheenjohtaja

Jenni Virtanen-Laine

varapuheenjohtaja@hytl.fi

050 535 6048

Sihteeri

Anna Saastamoinen

sihteeri@hytl.fi

Taloudenhoitaja

Minna Palander

rahastonhoitaja@hytl.fi

040 3524 827

Kilpailuvastaava

Matti Ryymin

kilpailuvastaava@hytl.fi

040 736 2763

Varajäsen

Katja Ryymin

Varajäsen

Tarja Äikäs

 

Valmentajat

Päävalmentaja

Mariisa Blomqvist

paavalmentaja@hytl.fi

040 553 1360
Klo 10-harj.alku

Valmentajat

Ida Ritamies

vastuuvalmentaja@hytl.fi

040 1873 665

Tuntivalmentajat

Laura Ahonen

040 531 4866

 

Sofia Aiello

044 575 7624

 

Luistelukoulu

Luistelukouluvastaava

Ida Ritamies

luistelukoulu@hytl.fi

040 596 6515

Luistelukouluohjaajat

Elina Oksanen

vastuuohjaaja

Iida Myllynen
Ronja Ryymin

punaiset

Katariina Tervahartiala
Maiju Oksanen

keltaiset

Mona Palander
Jasmin Huuskonen

siniset

Joanna Laihonen
Noona Väisänen

vihreät

Aikuisluistelu

Aikuisluisteluvastaava

Aikuisluistelun
Facebook-sivu:Facebook.JPG

Janika Vilkman

aikuisluistelu@hytl.fi

Jäähallin osoite

Hyvinkään Jäähalli
Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ
040 534 9495
Kartta
Jäähallin sivut