Yhteystiedot

Hyvinkään Taitoluistelijat ry (HyTL)

Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi

y-tunnus 1035245-6

Yhteistyökumppanit

PitoPiiat.png

Team_Sportia_riihimaki.jpg

Yhteystiedot

Toimistohalli.jpg

Hyvinkään Jäähalli
Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ

toimisto@hytl.fi 

Avoinna luistelukouluharjoitusten aikaan maanantaisin ja torstaisin.

Kilpailuihin liittyvät asiat

kilpailuvastaava@hytl.fi


Instagram

 insta.JPG


Seuran hallitus v. 2018-2019

Puheenjohtaja

Anna Saastamoinen

puheenjohtaja@hytl.fi

040 5730 352

Varapuheenjohtaja

Riikka Mulder

varapuheenjohtaja@hytl.fi

Sihteeri

Jenni Virtanen-Laine

sihteeri@hytl.fi

Taloudenhoitaja

Minna Palander

rahastonhoitaja@hytl.fi

040 3524 827

Kilpailuvastaava

Tarja Äikäs

kilpailuvastaava@hytl.fi

Varajäsen

Taija Koskinen

Varajäsen

Sue Pitkänen

 

Valmentajat

 Valmentajat

Ida Ritamies

vastuuvalmentaja@hytl.fi

040 1873 665

 

Ella Louhivuori

valmentaja@hytl.fi



Tuntivalmentajat

Mankka Valajärvi

 

 

Eva Uchida

 

Noora Kauppinen (tanssi)

 

Luistelukoulu

Luistelukouluvastaava

Ida Ritamies

luistelukoulu@hytl.fi

040 1873 665

Luistelukouluohjaajat

Elina Oksanen

vastuuohjaaja

Iida Myllynen
Ronja Ryymin

punaiset

Katariina Tervahartiala
Maiju Oksanen

keltaiset

Mona Palander
Jasmin Huuskonen

siniset

Joanna Laihonen
Noona Väisänen

vihreät

Aikuisluistelu

Aikuisluisteluvastaava

Aikuisluistelun
Facebook-sivu:Facebook.JPG

Janika Vilkman

aikuisluistelu@hytl.fi

Jäähallin osoite

Hyvinkään Jäähalli
Vaiveronkatu 70
05880 HYVINKÄÄ
040 534 9495
Kartta
Jäähallin sivut